Menu
Your Cart

Router przemysłowy z montażem zewnętrznym i VPN - dlaczego warto go wybrać?

Router przemysłowy - dlaczego warto go wybrać?

Zewnętrzny router przemysłowy, montaż DIN

W tej kategorii znajdziesz router przemysłowy z modemem 5G, LTE lub 3G i opcją dual-sim. Routery przemysłowe są przeznaczone do podłączenia do Internetu urządzeń, które komunikują się za pomocą Ethernetu, ale w ich pobliżu nie ma dostępu do przewodowego połączenia z Internetem lub celowo nie chcemy z niego skorzystać (np. aby dodatkowo zabezpieczyć komunikację lub nadać jej cechy redundancji). Routery przemysłowe są często elementami infrastruktury komunikacyjnej w przemyśle ciężkim i aplikacjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, stąd wysokie wymagania stawiane przed urządzeniami w zakresie niezawodności.

Główne cechy proponowanych przez nas routerów to m.in. możliwość montażu na szynie DIN, energooszczędna konstrukcja minimalizująca zużycie energii i wydajne modemy o wysokiej przepustowości z wbudowanym watchdogiem czuwającym nad niezawodnością połączenia. Routery są odporne na ekstremalnie niskie i wysokie temperatury (szczególnie istotne w montażu zewnętrznym) oraz uderzenia, wilgotność, wibracje oraz zakłócenia elektromagnetyczne (ważne w środowisku przemysłowym). Wbudowane zasoby I/O (cyfrowe oraz analogowe wyjścia i wejścia) pozwalają na zarządzanie dodatkowymi interfejsami. Ponadto routery przemysłowe posiadają dodatkowe porty szeregowe RS-232, RS-485, USB, a także wsparcie protokołów SMS, Modbus, SNMP, MQTT i DNP3.

Router przemysłowy IoT dzięki swojej wysokiej niezawodności znajdzie zastosowanie w aplikacjach takich jak:

  • Zdalny dostęp do urządzeń takich jak kamery IP, sterowniki PLC, liczniki, dystrybutory, POI, POS, KIOSK
  • Sieci extranet, czyli łączenie różnych obiektów w zamkniętej sieci z wykorzystaniem Internetu i VPN
  • Systemy SCADA, systemy alarmowe, znaki zmiennej treści
  • Inne systemy rozproszone

Urządzenia wspierają kluczową dla bezpieczeństwa technologię tunelowania VPN, w tym PPTP, L2TP, IPSEC, OPENVPN oraz GRE. Wzmocniona konstrukcja przemysłowych routerów pozwala na wykorzystanie ich w trudnych warunkach, w szczególności w skrzynkach teletechnicznych o znacznie podwyższonej temperaturze i na dworze, gdzie wymagany jest szerszy zakres temperatur pracy od -40° do 75°C, wykorzystywany np. przy zdalnym odczycie kamer IP w zewnętrznych skrzynkach  i szafach sterowniczych narażonych na mróz.

Każdy z routerów jest łatwo konfigurowalny za pomocą portu serwisowego, konsoli lub wbudowanego serwera WWW z intuicyjnym interfejsem. Urządzenia posiadają estetyczne etykiety z podstawowymi danymi jak adres MAC, adres IP czy SN. Ponadto routery mogą być wyposażone w dodatkowe porty RS-232 i RS-485, moduł GPS, wejścia i wyjścia cyfrowe (DIO), opcję dual-sim (dwa modemy w jednym urządzeniu) i protokoły komunikacyjne Modbus, SNMP, MQTT i DNP3 do wykorzystania w aplikacjach przemysłowych.

W tej kategorii znajdziesz nasz najnowszy przemysłowy router 5G i LTE oraz routery z modemami starszej generacji 3G a nawet GPRS. Wybierz router przemysłowy, który Cię interesuje i zapoznaj się ze szczegółowym opisem produktu. W przypadku wątpliwości i pytań skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, a nasi doradcy pomogą Ci wybrać urządzenie najlepiej dopasowane do wymagań Twojego projektu.

RUT200 RUT200
3-4 dni
Producent: Teltonika Model: RUT200
Router przemysłowy 4G LTE/Wi-Fi. Bezprzewodowy RUT200 posiada funkcję hotspot do zdalnego zarządzania, dostępu i usług VPN.RUT200 to kompaktowy przemysłowy router komórkowy, który zapewnia niezawodną łączność o kluczowym znaczeniu w trudnych warunkach przemysłowych, takich jak automatyka, transport i produkcja. Model ten jest wyposażony w 4G LTE, Wi-Fi i dwa porty Ethernet, dzięki czemu idealnie nadaje się do szybkiego konfigurowania podstawowej ..
514.02 zł
TRB140 TRB140
W magazynie
Producent: Teltonika Model: TRB140
Przemysłowa brama sieciowa TRB140 LTE z opcjami łączności LTE Cat 4 i Gigabit Ethernetem. Przemysłowa wytrzymała bramka LTE TRB140 do zastosowań w ciężkich i zmiennych warunkach środowiskowych. Urządzenie TRB140 od firmy Teltonika charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem energii i niewielkim kompaktowym rozmiarem w aluminiowej obudowie z możliwością montażu na szynie DIN czy też płaskiej powierzchni. Ta bramka TRB140 LTE przystosowana jest do p..
546.52 zł
F3X26Q-FL-3G F3X26Q-FL-3G
W magazynie
Producent: Four-Faith Model: F3X26Q-FL-3G
Ekonomiczny router przemysłowy 2G/3G z jednym portem Ethernet, Wi-Fi i opcjonalnym dual-SIMem. F3X26Q to router przemysłowy doskonale spełniający funkcję bramy IoT. Router korzysta z publicznej sieci komórkowej GPRS/CDMA/WCDMA, co w połączeniu z wysokiej klasy modemem zapewnia wysoką przepustowość oraz niezawodność urządzenia. Routery wspierają technologię tunelowania VPN, w tym PPTP, L2TP, IPSEC, OPENVPN oraz GRE. Wzmocniona konstrukcja routerów..
619.07 zł
F3X26Q-FL-4G F3X26Q-FL-4G
W magazynie
Producent: Four-Faith Model: F3X26Q-FL-4G
Ekonomiczny router przemysłowy LTE z jednym portem Ethernet, Wi-Fi i opcjonalnym dual-SIMem. F3X26Q to router przemysłowy doskonale spełniający funkcję bramy IoT. Router korzysta z publicznej sieci komórkowej GPRS/CDMA/WCDMA/EVDO/LTE, co w połączeniu z wysokiej klasy modemem zapewnia wysoką przepustowość oraz niezawodność urządzenia.Routery wspierają technologię tunelowania VPN, w tym PPTP, L2TP, IPSEC, OPENVPN oraz GRE. Wzmocniona konstrukcja ro..
643.25 zł
RUT241 RUT241
W magazynie
Producent: Teltonika Model: RUT241
Router przemysłowy 4G LTE model RUT241, wyposażony w 2 porty 10/100 Mb/s Ethernet i 1 port SIM.Router przemysłowy model RUT241 to nowsza ulepszona wersja modelu RUT240. Jak swój poprzednik router RUT241 posiada również całkowicie przemysłową konstrukcję, dzięki temu może być stosowany w naprawdę ciężkich i zmiennych warunkach panujących w środowisku przemysłowym. Mając tak kompaktowe rozmiary świetnie nadaje się do miejsc z ograniczoną powierzchn..
657.76 zł
RUT901 RUT901
Nowość 3-4 dni
Producent: Teltonika Model: RUT901
Router przemysłowy z dual SIM 4G LTE/Wi-Fi, 3x LAN, obsługujący protokoły MQTT, Modbus TCP, DNP3Router komórkowy RUT901 spełnia najwyżej oceniane funkcje swoich poprzedników, RUT950 i RUT951. Urządzenie zapewnia wysoką wydajność, gwarantując automatyczne przełączanie awaryjne WAN na dostępne łącze zapasowe, gwarantując ciągłość sieci i eliminując przestoje.Ten przemysłowy router posiada łączność 4G LTE (kat. 4), 3G, 2G, podwójny SIM z automatyc..
686.01 zł
RUTX10 RUTX10
Nowość 3-4 dni
Producent: Teltonika Model: RUTX10
Ethernetowy router przemysłowy z 4 portami Gigabit Ethernet oraz dwupasmowym modułem Wi-Fi i BluetoothTen profesjonalny router łączy w sobie najlepsze funkcje routingu przewodowego i bezprzewodowego z Gigabit Ethernet, Bluetooth LE i AC Wi-Fi. Zaawansowane możliwości zdalnego zarządzania, wraz z licznymi obsługiwanymi protokołami bezpieczeństwa i sieciowymi, sprawiają, że RUTX10 jest idealnym wyborem do zastosowań przemysłowych.RUTX10 posiada 4 p..
739.21 zł
TCR100 TCR100
Nowość 3-4 dni
Producent: Teltonika Model: TCR100
Router przemysłowy LTE z dwupasmowym WI-FI i 2 portami Ethernet do użytku domowegoRouter TCR100 Cat 6 oferuje między innymi dwupasmowe Wi-Fi i dwa porty Ethernet do podłączania innych urządzeń. Wyposażony w przyciski Wi-Fi i Wi-Fi Protected do szybkiej konfiguracji, router ten jest intuicyjny w obsłudze, a jednocześnie zapewnia zaawansowane możliwości personalizacji dla wymagających użytkowników RutOS.Ten przemysłowy router posiada zaawansowane 4..
798.75 zł
RUTX12 RUTX12
Nowość 3-4 dni
Producent: Teltonika Model: RUTX12
Router przemysłowy z podwójnym LTE dual SIM z WI-FI i Bluetooth oraz funkcją równoważenie przepustowościTen wydajny, przemysłowy router z podwójnym LTE Cat 6 doskonale nadaje się do zastosowań w trudnych warunkach przemysłowych. Dwa modemy komórkowe dla dwóch jednoczesnych połączeń, płynne przełączanie usług mobilnych i funkcje równoważenia przepustowości sprawiają, że urządzenie to jest niezastąpione w zastosowaniach, w których utrata połączenia..
888.47 zł
RUT951
W magazynie
Producent: Teltonika Model: RUT951
Router przemysłowy dual SIM 4G LTE do profesjonalnych zastosowań M2M i IoT.Model RUT951 to nowsza wersja przemysłowego routera..
894.75 zł
RUT360 RUT360
3-4 dni
Producent: Teltonika Model: RUT360
Przemysłowy router komórkowy 4G LTE CAT6 do zdalnego zarządzania, dostępu i usług VPN.Następca naszego najlepiej sprzedającego się RUT240, RUT360 zachowuje swój kompaktowy kształt w wytrzymałej aluminiowej obudowie, ale oferuje większą moc obliczeniową i zwiększoną prędkość komórkową do 300Mbps z agregacją nośników. Unikalne programowanie, zdalne monitorowanie i funkcje bezpieczeństwa sprawiają, że RUT360 jest idealny do zastosowań IoT i M2M, gd..
910.28 zł
F3836 F3836
5-10 dni
Producent: Four-Faith Model: F3836
Przemysłowy router LTE, 4 porty Ethernet, hotspot Wi-Fi i opcjonalny dual-SIM. F3836/F3846/F3946 to seria routerów LTE/WCDMA/GPRS z hotspotem WIFI oraz możliwością instalacji dwóch kart SIM w trybie active-standby lub active-active. Przemysłowy router LTE pracuje na 32-bitowym, przemysłowym procesorze i systemie operacyjnym w wersji embedded. Urządzenia posiadają port RS-232 (lub RS-485/RS422), Ethernet oraz hotspot WIFI.Przemysłowe routery LTE m..
991.48 zł
Wyświetlanie od 1 do 12 z 29 (3 Stron)
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kontynuując przeglądanie witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie.