Menu
Your Cart

Jak zamienić światłowód na RJ45? - media konwertery przemysłowe

Jak zamienić światłowód na RJ45? Wykorzystanie media konwerterów.

W tej części naszego sklepu znajdziesz przemysłowe media konwertery światłowodowe, które pozwalają zamienić światłowód na RJ45. Urządzenia nie wymagają żadnej konfiguracji i pozwalają na szybką i łatwą zmianę medium światłowodowego na interfejs RJ45 wykorzystywany praktycznie przez wszystkie urządzenia sieciowe.

Poznaj lepiej nasze media konwertery

Każdy konwerter zamieniający światłowód na RJ45 dostępny w naszej ofercie to łatwy montaż na szynie DIN, odporność na zakłócenia elektromagnetyczne i możliwość instalacji w środowisku o szerokim zakresie temperatur pracy od -40°C do 85°C. Pozwala to na użytkowanie konwerterów zarówno w skrzynkach zewnętrznych narażonych na mróz jak i skrzynkach teletechnicznych i szafach sterowniczych o podwyższonych temperaturach pracy. Konwertery w zależności od modelu są zasilane przez zasilacz wtyczkowy 5VDC dołączony do zestawu lub przez zewnętrzne zasilacze przemysłowe w zakresie 12-48VDC.

Konwertery działają ze światłowodem wielomodowym, jednomodowym oraz jednomodowym-jednowłóknowym (WDM), posiadają standardowe złącza światłowodowe SC, ST i FC (SC/UPC, ST/UPC) oraz RJ45 po stronie sieci Ethernetowej. Wybrane modele zamiast zabudowanych portów światłowodowych posiadają porty SFP, pozwalające na zmianę wkładki światłowodowej w dowolnym momencie instalacji. W zależności  od prędkości urządzeń podłączanych po stronie RJ45 do wyboru mamy media konwertery z prędkością 100MB/s lub 1000MB/s zarówno po stronie portu Ethernetowego jak i po stronie światłowodu.

Wykorzystanie produktu o przeznaczeniu przemysłowym gwarantuje wieloletnią, niezawodną pracę sieci, niezależnie od warunków środowiskowych i innych zmiennych wpływających negatywnie na komercyjne produkty komunikacyjne.  

Wybierz konwerter, który Cię interesuje i zapoznaj się ze szczegółowym opisem technicznym:

Model1100-M Model1100-M
W magazynie
Producent: 3onedata Model: Model1100-M
Przemysłowy media konwerter światłowodowy, Ethernet 10/100M na światłowód wielomodowy, transmisja do 2 km, temperatura pracy -10°C do 65°C. Model1100-M to przemysłowy media konwerter światłowodowy na Ethernet 10/100MB/s (złącze RJ45), pozwalający na oszczędne i łatwe w instalacji przedłużenie komunikacji Ethernet 10Base-T lub 100Base-TX poprzez światłowód wielomodowy na odległość do maksymalnie 2 km. Media konwerter światłowodowy ma bardzo małe r..
121.49 zł
Model1100-S Model1100-S
W magazynie
Producent: 3onedata Model: Model1100-S
Przemysłowy media konwerter, Ethernet 10/100M na światłowód jednomodowy, transmisja do 20 km, temperatura pracy -10°C do 65°C. Model1100 to przemysłowy media konwerter światłowodowy na Ethernet 10/100M, pozwalający na oszczędne i łatwe w instalacji przedłużenie komunikacji Ethernet 10Base-T lub 100Base-TX poprzez światłowód. Media konwerter ma bardzo małe rozmiary i posiada wbudowane automatyczne wykrycie trybu transmisji duplex-półduplex.Cechy:Z..
125.75 zł
Model1200-M Model1200-M
5-10 dni
Producent: 3onedata Model: Model1200-M
Przemysłowy media konwerter Ethernet z 2 portami 10/100BaseT(X) Ethernet na port światłowodowy wielomodowy. Model1200, 10/100M media konwerter, to ekonomiczne rozwiązanie typu "plug-and-play" dla rozszerzeń Ethernet 10Base-T lub 100Base-TX dalekiego zasięgu oraz dodatkowa korzyść z auto-negocjacji 10/100, co czyni go idealnym wyborem do planowania przyszłych aktualizacji sieci 10Base-T. Konwertery Ethernetowe Model1200 są kompaktowe i mają osłoni..
151.82 zł
Model1200-S Model1200-S
5-10 dni
Producent: 3onedata Model: Model1200-S
Przemysłowy media konwerter Ethernet z 2 portami 10/100BaseT(X) Ethernet na port światłowodowy jednomodowy. Model1200, 10/100M media konwerter, to ekonomiczne rozwiązanie typu "plug-and-play" dla rozszerzeń Ethernet 10Base-T lub 100Base-TX dalekiego zasięgu oraz dodatkowa korzyść z auto-negocjacji 10/100, co czyni go idealnym wyborem do planowania przyszłych aktualizacji sieci 10Base-T. Konwertery Ethernetowe Model1200 są kompaktowe i mają osłoni..
167.00 zł
Model1200-SS Model1200-SS
5-10 dni
Producent: 3onedata Model: Model1200-SS
Przemysłowy media konwerter Ethernet z 2 portami 10/100BaseT(X) Ethernet na port światłowodowy jednomodowy, jednowłóknowy. Konwertery mogą być zamawiane wyłącznie w parach. Model1200, 10/100M media konwerter, to ekonomiczne rozwiązanie typu "plug-and-play" dla rozszerzeń Ethernet 10Base-T lub 100Base-TX dalekiego zasięgu oraz dodatkowa korzyść z auto-negocjacji 10/100, co czyni go idealnym wyborem do planowania przyszłych aktualizacji sieci 10Bas..
167.00 zł
Model1100-SS Model1100-SS
5-10 dni
Producent: 3onedata Model: Model1100-SS
Przemysłowy media konwerter, Ethernet 10/100M na światłowód jednomodowy, jednowłóknowy, transmisja do 20 km, temperatura pracy -10°C do 65°C. Konwertery mogą być zamawiane wyłącznie w parach. Model1100 to przemysłowy media konwerter światłowodowy na Ethernet 10/100M, pozwalający na oszczędne i łatwe w instalacji przedłużenie komunikacji Ethernet 10Base-T lub 100Base-TX poprzez światłowód. Media konwerter ma bardzo małe rozmiary i posiada wbudowan..
203.13 zł
Model3012-M
5-10 dni
Producent: 3onedata Model: Model3012-M
Przemysłowy media konwerter Ethernet na światłowód wielomodowy z 1 portem Gigabit Ethernet i 1 portem światłowodowym. Model3012 to adaptacyjny konwerter Gigabit Ethernet na światłowód, wykorzystujący technologię przełączania do konwersji mediów, spełniający standardy IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z i IEEE802.3ab. Ten rodzaj konwertera mediów obsługuje dwa typy połączeń sieci medialnej: 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T i 1000Base-SX/LX. Model3012 ..
303.68 zł
Model3012-S Model3012-S
5-10 dni
Producent: 3onedata Model: Model3012-S
Przemysłowy media konwerter Ethernet na światłowód jednomodowy z 1 portem Gigabit Ethernet i 1 portem światłowodowym. Model3012 to adaptacyjny konwerter Gigabit Ethernet na światłowód, wykorzystujący technologię przełączania do konwersji mediów, spełniający standardy IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z i IEEE802.3ab. Ten rodzaj konwertera mediów obsługuje dwa typy połączeń sieci medialnej: 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T i 1000Base-SX/LX. Model3012 ..
341.65 zł
Model3012-SS
5-10 dni
Producent: 3onedata Model: Model3012-SS
Przemysłowy media konwerter Ethernet na światłowód jednomodowy, jednowłóknowy z 1 portem Gigabit Ethernet i 1 portem światłowodowym. Konwertery mogą być sprzedawane wyłącznie w parach. Model3012 to adaptacyjny konwerter Gigabit Ethernet na światłowód, wykorzystujący technologię przełączania do konwersji mediów, spełniający standardy IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z i IEEE802.3ab. Ten rodzaj konwertera mediów obsługuje dwa typy połączeń sieci med..
341.65 zł
ECU101-1F
5-10 dni
Producent: 3onedata Model: ECU101-1F
Przemysłowy Media Converter do zabudowy z 1 portem Fast Ethernet i 1 portem światłowodowym. ECU101-1F to 100M niezarządzalny przemysłowy media konwerter w formie karty do zabudowy. Urządzenie posiada 1 port miedziany 100M i 1 port światłowodowy. Przeznaczone jest do umieszczenia w szafie rack RACK2100.Seria w pełni posiada standard przemysłowy i obsługuje standard IEEE802.3 / 802.3u. Jego port miedziany obsługuje 10/100M, full/half duplex, samoad..
379.62 zł
IMC100-1T1F(M) IMC100-1T1F(M)
5-10 dni
Producent: 3onedata Model: IMC100-1T1F(M)
Wzmocniony przemysłowy media konwerter z 1 portem Ethernet 10/100BaseT(X) na światłowód wielomodowy. Media konwerter jest zamknięty w obudowie IP40 z montażem na szynę DIN.IMC100-1T1F(M) to łatwy w użyciu media konwerter 10/100Base-TX. Dostosowany do projektów gdzie wymagana jest komunikacja z wysoką prędkością i na dużej odległości. IMC100-1T1F(M) obsługuje 1 port 10/100Base-T(X) oraz jeden port światłowodowy. Port 10/100Base-T(X) na złączu RJ45..
464.30 zł
IMC100-1T1F(S)
5-10 dni
Producent: 3onedata Model: IMC100-1T1F(S)
Wzmocniony przemysłowy media konwerter z 1 portem Ethernet 10/100BaseT(X) na światłowód jednomodowy. Media konwerter jest zamknięty w obudowie IP40 z montażem na szynę DIN. IMC100-1T1F(S) to łatwy w użyciu media konwerter 10/100Base-TX. Dostosowany do projektów gdzie wymagana jest komunikacja z wysoką prędkością i na dużej odległości. IMC100-1T1F(S) obsługuje 1 port 10/100Base-T(X) oraz jeden port światłowodowy. Port 10/100Base-T(X) na złączu RJ4..
507.83 zł
Wyświetlanie od 1 do 12 z 46 (4 Stron)
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kontynuując przeglądanie witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie.