Pięć kroków do prostego wdrożenia PoE
Power over Ethernet (PoE) to technologia, która przekazuje energię elektryczną za pomocą skrętki Ethernet do zasilanych urządzeń (PD), dzięki czemu jeden kabel RJ45 zapewnia zarówno połączenie danych, jak i energię elektryczną do PD, zamiast oddzielnego kabla dla każdego. Podczas wdrażania PoE należy wziąć pod uwagę pięć różnych szczegółów:
1. Zapewnij wystarczającą moc urządzeniom odbierającym energię
Moduł zasilania PoE zastosowany w metodzie dostępu pośredniego (także na przykładzie 24 portów) nie może być mniejszy niż 370W, a moc wyjściowa 24-portowego switcha PoE musi być większa niż 370W. O ile większa moc? Zależy to od mocy pobieranej przez wymianę danych przełącznika. Ogólnie rzecz biorąc, moc pobieraną przez sam przemysłowy switch można zmierzyć za pomocą przełącznika bez PoE, a minimalną moc wyjściową wymaganą przez przełącznik PoE można uzyskać dodając 15,4 W mocy, dla każdego portu.
2. Używaj nieprzerwanego sprzętu zasilającego, takiego jak UPS
Niektóre urządzenia odbierające energię zasilane przez PoE to często urządzenia wykonujące kluczowe zadania, takie jak telefon internetowy. Gdy zasilanie zostanie odcięte, głos zostanie całkowicie odcięty, a komunikacja telefoniczna zawiedzie. Niezależnie od tego, czy jest to tradycyjny telefon centralny sterowany programowo, czy telefon IP, bardzo ważne jest, aby nie przeszkadzał. Dlatego przy projektowaniu sieci musimy rozróżnić takie kluczowe urządzenia, które nie mogą zatrzymać zasilania lub transmisji danych, oraz zastosować urządzenia zapewniające nieprzerwane zasilanie, takie jak UPS do zasilania awaryjnego, tak aby przez cały czas nie zakłócać zasilania i danych.
3. Używaj switchy spełniających standardy zasilania PoE.
Wdrażając PoE upewnij się, że końcówka zasilacza i końcówka odbiorcza zasilania są ze sobą kompatybilne. Zaleca się dokładne sprawdzenie instrukcji obsługi oraz zapoznanie się z parametrami technicznymi przed użyciem sprzętu. Możesz też skontaktować się ze wsparciem technicznym producenta, aby upewnić się, że sprzęt zasilający i sprzęt odbiorczy energii, którego używasz, są ze sobą kompatybilne.
4. Nie należy ignorować wydajności kabla
Spróbuj wybrać kable wyższej jakości. Im wyższa klasa kabli, tym mniejsze straty mocy, a co za tym idzie lepsza wydajność. Między przełącznikiem/koncentratorem a kartą sieciową dozwolone są tylko cztery węzły. W przypadku przyjęcia metody dostępu pośredniego i wykorzystania modułu zasilania PoE do zasilania, sam moduł należy liczyć jako węzeł. Dlatego odległość 100m to od switcha/huba do karty sieciowej, a nie od modułu zasilającego PoE do urządzeń odbiorczych, ponieważ długość determinowana jest nie przez zasilanie, ale przez transmisję danych.
5. Zastosuj bardziej opłacalną metodę wdrażania PoE
Metoda dostępu końcowego zwykle wykorzystuje switch PoE jako urządzenie zasilające. Ta metoda jest zalecana dla nowych sieci, ponieważ topologia jest prosta i zmniejsza ryzyko popełnienia błędu w połączeniu. Jeśli niedawno kupiłeś lub zaktualizowałeś przełącznik w celu wdrożenia sprzętu PoE i okaże się, że zakupiony switch nie jest wyposażony w PoE, zalecana jest metoda dostępu pośredniego. W metodzie dostępu pośredniego moduł zasilania PoE jest podłączony między oryginalnym switchem, a urządzeniem odbiorczym, które jest również zgodne ze standardem 802.3af. Problem można doskonale rozwiązać, nieznacznie zwiększając koszt.
W ostatnich latach technologia zasilania PoE rozwija się coraz bardziej. Dzięki szeregowi zalet, takich jak uproszczenie instalacji i wdrażania sprzętu elektrycznego, oszczędność energii i bezpieczeństwo zasilanie PoE stało się nowym faworytem w zakresie zasięgu bezprzewodowego, monitorowania bezpieczeństwa, inteligentnej sieci i innych nowoczesnych rozwiązań.