Menu
Your Cart

Bezpieczeństwo maszyn, wyłączniki awaryjne, przyciski

Angielski producent IDEM Safety jest dostawcą najnowocześniejszych na rynku urządzeń do zapewniania bezpiecznego użytkowania maszyn. Wśród nich szczególne miejsce zajmują wyłączniki bezpieczeństwa, takie jak:

 • wyłączniki kluczowe
 • wyłączniki linkowe z akcesoriami
 • wyłączniki krańcowe bezpieczeństwa
 • wyłączniki kluczowe z elektryczną blokadą
 • wyłączniki magnetyczne kodowane
 • wyłączniki awaryjne (E-Stop)

Ponadto IDEM Safety dostarcza profesjonalne urządzenia światłoczułe (bariery, kurtyny, czujniki) oraz uniwersalne przekaźniki bezpieczeństwa. Wszystkie wyłączniki zostały wymyślone, zaprojektowane oraz wyprodukowane w fabryce IDEM Safety i stanowią najnowszą generację komponentów bezpieczeństwa dla maszyn.

Cechą wszystkich produktów IDEM Safety są doskonałe parametry techniczne. Wysoki stopień ochrony oraz długa żywotność mechaniczna pozwalają na zastosowanie tych urządzeń w bardzo ciężkich warunkach. Wszystkie produkty wytwarzane przez IDEM są testowane w specjalnym laboratorium znajdującym się na terenie firmy. Typowe branże dla produktów IDEM to:

 • Kopalnie odkrywkowe oraz węgla kamiennego
 • Pozyskiwanie oraz transport kruszyw
 • Koksownie i elektrociepłownie
 • Przemysł chemiczny
 • Przemysł farmaceutyczny
 • Przemysł motoryzacyjny
 • Przemysł maszynowy

Produkty IDEM posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i dopuszczenia pozwalające spełniać wymogi dyrektyw obowiązujących w Unii Europejskiej. Wiele produkowanych urządzeń posiada certyfikaty Atex dopuszczające do pracy w środowisku zagrożonym wybuchem.

Wybierz wyłącznik bezpieczeństwa, który Cię interesuje i zapoznaj się ze szczegółowym opisem produktu:

CM1-Ex
5-10 dni
Producent: IDEM Safety Model: CM1-Ex
Wyłącznik w wykonaniu przeciwwybuchowym IDEM CM1-Ex Wyłącznik w wykonaniu przeciwwybuchowym IDEM CM1-Ex posiada obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej 316 i przeznaczony jest do blokowań zawiasowych, przesuwnych albo zdejmowanych drzwi ochronnych lub klap. Wyposażony jest w magnetyczny system wykrywania, który zapewnia duży zasięg namierzania i wysoką tolerancję na niewspółosiowość po wykryciu. Seria CM-Ex może pracować w ekstremalnych warunkach ś..
0.00 zł
CM2-Ex
5-10 dni
Producent: IDEM Safety Model: CM2-Ex
Wyłącznik w wykonaniu przeciwwybuchowym IDEM CM2-Ex Wyłącznik w wykonaniu przeciwwybuchowym IDEM CM2-Ex posiada obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej 316 i przeznaczony jest do blokowań zawiasowych, przesuwnych albo zdejmowanych drzwi ochronnych lub klap. Wyposażony jest w magnetyczny system wykrywania, który zapewnia duży zasięg namierzania i wysoką tolerancję na niewspółosiowość po wykryciu. Seria CM-Ex może pracować w ekstremalnych warunkach ś..
0.00 zł
CM3-Ex
5-10 dni
Producent: IDEM Safety Model: CM3-Ex
Wyłącznik w wykonaniu przeciwwybuchowym IDEM CM3-Ex Wyłącznik w wykonaniu przeciwwybuchowym IDEM CM3-Ex posiada obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej 316 i przeznaczony jest do blokowań zawiasowych, przesuwnych albo zdejmowanych drzwi ochronnych lub klap. Wyposażony jest w magnetyczny system wykrywania, który zapewnia duży zasięg namierzania i wysoką tolerancję na niewspółosiowość po wykryciu. Seria CM-Ex może pracować w ekstremalnych warunkach ś..
0.00 zł
EUROCODE LPC
5-10 dni
Producent: IDEM Safety Model: EUROCODE LPC
Wyłącznik kodowany bezkontaktowy z popularnym wymiarem obudowy, IDEM EUROCODE LPC. Z kodowanym magnetycznym uruchomieniem, LPC został zaprojektowany z myślą o popularnym europejskim wyposażeniu, dzięki czemu nadaje się do wszystkich zastosowań przemysłowych. Zaprojektowany z szeroką tolerancją przełączania do 14 mm. LPC jest określany do 80°C, ale został zaprojektowany do pracy w temperaturze do 100°C.LPC może być pryskany wysokociśnieniowo w wys..
0.00 zł
EUROMAG LPR
5-10 dni
Producent: IDEM Safety Model: EUROMAG LPR
Wyłącznik magnetyczny bezkontaktowy z popularnym standardem mocowania, IDEM EUROMAG LPR. Uruchomienie magnetyczne. Wersja średnia 230VAC / 24VDC 1A. Tolerancja przełączania do 12 mm.Cechy:Określony do 80°C, ale przeznaczony do pracy w temperaturze do 100°C.Działa z większością przekaźników bezpieczeństwa.Popularne europejskie oprawy odpowiednie do wszystkich zastosowań przemysłowych.Wąskie mocowanie do montażu podtynkowego.Może być pryskany wężem..
0.00 zł
GBA-1
5-10 dni
Producent: IDEM Safety Model: GBA-1
Przemysłowa blokada dla włączników bezkontaktowych model GBA-1 firmy IDEM Safety z opcją zwalniania ucieczkowego.Blokadę dla wyłączników kluczowych GBA-1 można zamontować na zawiasowych lub przesuwnych bramach, aby zapobiec uruchomieniu maszyny kiedy obsługa jest w środku. Dostępna jest w dwóch rozmiarach dla mniejszych i większych wyłączników oraz z rękojeścią mocowaną po lewej lub prawej stronie. Opcjonalnie dla wyłączników kluczowych lub ryglu..
0.00 zł
GBL-1
5-10 dni
Producent: IDEM Safety Model: GBL-1
Przemysłowa blokada dla włączników bezkontaktowych model GBL-1 firmy IDEM Safety z opcją zwalniania ucieczkowego.Blokadę dla wyłączników kluczowych GBL-1  można zamontować na zawiasowych lub przesuwnych bramach, aby zapobiec uruchomieniu maszyny kiedy obsługa jest w środku. Dostępna jest w dwóch rozmiarach dla mniejszych i większych wyłączników oraz z rękojeścią mocowaną po lewej lub prawej stronie. Opcjonalnie dla wyłączników kluczowych lub..
0.00 zł
GBN-1
5-10 dni
Producent: IDEM Safety Model: GBN-1
Przemysłowa blokada dla włączników bezkontaktowych model GBN-1 firmy IDEM Safety z funkcją opcji zwalniania ucieczkowegoBlokadę dla wyłączników bezkontaktowych GBN-1 można zamontować np. w bramach, aby zapobiec uruchomieniu maszyny, kiedy grupa obsługujących jest w środku. Obsługa może użyć do 4 kłódek zapinanych na blokadę i zapobiec aktywacji wyłącznika poprzez przesunięcie rękojeści. Wyłączniki bezkontaktowe montuje się na aluminiowej płycie w..
0.00 zł
GBN-3
5-10 dni
Producent: IDEM Safety Model: GBN-3
Przemysłowa blokada dla włączników bezkontaktowych model GBN-3 firmy IDEM Safety z funkcją natychmiastowego odblokowania wewnątrz.Blokadę dla wyłączników bezkontaktowych GBN-3 można zamontować np. w bramach, aby zapobiec uruchomieniu maszyny kiedy obsługa jest w środku. Obsługa może użyć do 4 kłódek zapinanych na blokadę i zapobiec aktywacji wyłącznika poprzez przesunięcie rękojeści. Wyłączniki bezkontaktowe montuje się na aluminiowej płycie w ce..
0.00 zł
GLHD
5-10 dni
Producent: IDEM Safety Model: GLHD
Aluminiowy, dwustronny wyłącznik linkowy o zasięgu do 2x 125 m, przyłącze M20, IDEM GLHD. Przełącznik linki bezpieczeństwa GLHD firmy IDEM zapewnia zabezpieczenie długich przenośników. Odlewane ciśnieniowe obudowy są bardzo wytrzymałe i przetrwają w pomieszczeniach lub na zewnątrz, w tym przemywanie (stopień ochrony IP67).Długość ponad 2Km można osiągnąć przy użyciu mniej niż 20 przełączników.Dwukolorowa dioda LED zapewnia, że stan przełączn..
0.00 zł
GLHD-SS
5-10 dni
Producent: IDEM Safety Model: GLHD-SS
Wyłącznik linkowy ze stali nierdzewnej o zasięgu do 2x 125 m, przyłącze M20, IDEM GLHD-SS. GLHD-SS firmy IDEM to przełącznik ściągający linki zabezpieczającej, który został zaprojektowany w celu ochrony długich przenośników o długości do 250 m.Obudowy ze stali nierdzewnej 316 zostały zaprojektowane i wykonane specjalnie, aby wytrzymać trudne warunki środowiskowe, które znajdują się w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Przetrwają przemywanie ..
0.00 zł
GLHL/R GLHL/R
5-10 dni
Producent: IDEM Safety Model: GLHL/R
Aluminiowy wyłącznik linkowy o zasięgu do 125 m, przyłącze M20, IDEM GLHL/GLHR. Dostępne są dwie wersje wyłącznika lewa (GLHL) i prawa (GLHR). GLHL/GLHR firmy IDEM to solidny przełącznik ściągający linę zabezpieczającą, chroniący długie przenośniki, których zabezpieczenie jest wymagane do 125m (przy użyciu 2 przełączników) lub do 100 metrów, gdzie wymagany jest tylko jeden przełącznik.Odlewane obudowy zostały wyprodukowane tak, aby zapewnić wytrz..
0.00 zł
Wyświetlanie od 1 do 12 z 105 (9 Stron)
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kontynuując przeglądanie witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie.