Przemysłowe separatory i repeatery CAN - cechy i zastosowanie
Przemysłowe separatory i repeatery CAN
W tej części naszego sklepu znajdziesz separatory i repeatery CAN (CAN 2.0A, CAN 2.0B, CANopen oraz DeviceNet). Magistrala CAN to standard zaprojektowany głównie z myślą o komunikacji pomiędzy elektronicznymi jednostkami sterującymi (ECU). Najczęściej stosowany w silnikach i czujnikach, doskonale sprawdza się w trudnych warunkach, a jego główną cechą jest niezawodność - za sprawą sygnalizacji różnicowej, która łagodzi zakłócenia elektromagnetyczne.
Repeatery sygnału CAN są stosowane do zwiększenia siły sygnału i napięcia na magistrali CAN, co pozwala na komunikację na większych odległościach bez potrzeby zmniejszenia prędkości transmisji i pomiędzy magistralami o różnych parametrach komunikacyjnych. Zwiększenie siły sygnału pozwala również na rozbudowę sieci CAN poza standardowe ograniczenia długości magistrali i liczby urządzeń oraz zmniejszenie obciążenia poprzez segmentację sieci, co może prowadzić do poprawy wydajności komunikacji.
Separatory CAN są wykorzystywane do separacji galwanicznej pomiędzy dwoma stronami magistrali CAN (ISO 11898-1), co chroni przed różnicami potencjałów i zakłóceniami elektrycznymi, zwiększając niezawodność całej sieci. Oba doskonale nadają się do pracy np. w taborze, przy silnikach lub innych urządzeniach generujących zakłócenia elektromagnetyczne.
Dowiedz się więcej o separatorach oraz repeaterach CAN i DeviceNet
Separatory i repeatery CAN z naszej oferty to szeroki zakres zasilania 12-35VDC lub 24VAC, łatwy montaż na szynie DIN, odporność na zakłócenia elektromagnetyczne i możliwość instalacji w środowisku o szerokim zakresie temperatur pracy od -40°C do 85°C. Wybrane modele dedykowane do najbardziej wymagających aplikacji posiadają złącza typu M12 oraz izolację galwaniczną 3000VDC. Przemysłowe cechy produktu gwarantują długą i niezawodną pracę urządzeń zarówno w warunkach mrozu (często stosowane w kolejnictwie) jak i mocno grzejących szafach sterowniczych.
Nasze repeatery CAN wspierają wiele wariacji protokołu, w tym CAN 2.0A, CAN 2.0B, CANopen oraz Devicenet. Każdy z repeaterów posiada DIP switche do konfiguracji trybu pracy i prędkości transmisji, dzięki czemu pozwala na połączenie ze sobą dwóch magistral o różnych parametrach komunikacyjnych.
Wybierz separator lub repeater CAN, który Cię interesuje i zapoznaj się ze szczegółowym opisem produktu: