komunikacja przemysłowa
NP301
F-R100
BlueEyes oprogramowanie wizyjne
IES2005-5T-P48

Szkolenia i prezentacje techniczne

Szkolenia i prezentacje techniczne w CONSTEEL Electronics

Urządzenia dostępne w ofercie CONSTEEL Electronics często wymagają specjalistycznej wiedzy na temat interfejsów i protokołów przemysłowych związanych z ich instalacją. Nasze doświadczenie w instalacjach sterowania i komunikacji przemysłowej pozwala nam na prowadzenie specjalistycznych szkoleń oraz prezentacji, głównie z zakresu, który obejmuje urządzenia dostępne w naszej ofercie, w tym m.in.:

1. Konfiguracja i instalacja konwerterów przemysłowych z wykorzystaniem protokołów:

 • BACnet
 • CAN, J1939, DeviceNet
 • DALI
 • DMX
 • Ethernet
 • KNX
 • LonWorks
 • M-Bus, M-Bus Wireless
 • Modbus
 • NMEA200, NMEA 0183
 • PROFIBUS, PROFINET
 • SNMP

2. Konfiguracja switchów zarządzalnych, serwerów portów szeregowych, routerów przemysłowych, i systemów IoT.

3. Aplikacje kontroli i sterowania w oparciu o panele HMI i sterowniki na systemach Linux oraz Windows.

4. Montaż i instalacja urządzeń światłowodowych.

W celu przygotowania szkolenia, niezbędnym wymogiem jest dokładne opisanie projektu i dostarczenie urządzeń niezbędnych do skompletowania systemu i przeprowadzenia danej prezentacji. Po otrzymaniu od Klienta kompletu informacji oraz wszystkich niezbędnych urządzeń, informujemy Państwa o możliwym najbliższym terminie szkolenia - w zależności od złożoności zagadnienia technicznego, zazwyczaj nie dłużej niż w terminie 7-14 dni.

Wstępnej wyceny szkolenia dokonujemy już na etapie pierwszej weryfikacji opisu technicznego dostarczonego przez klienta. W cenie szkolenia otrzymują Państwo odpowiednią instrukcję z opisem technicznym projektu oraz na specjalne życzenie również film instruktażowy.

Przykładowy zakres szkolenia technicznego z instalacji konwerterów M-Bus/Modbus

Projekt klienta zakłada odczyt 10 konkretnych rejestrów z liczników wykorzystujących do komunikacji protokół M-Bus (typ. Ciepłomierz Elf z nakładką AT-MBUS) i konwersję wszystkich zmiennych poprzez konwerter HD67044-B2-20 do odczytu dla sterownika z wykorzystaniem protokołu Modbus TCP. Wstępnej wyceny szkolenia dokonujemy już na tym etapie i przedstawiamy ją klientowi. Jeśli uzyskujemy akceptację, klient w następnej kolejności dostarcza nam urządzenia wymagane do przeprowadzenia prezentacji, tj. Ciepłomierz, konwerter oraz sterownik. Po otrzymaniu urządzeń, przygotowaniu treści szkolenia i odpowiedniej dokumentacji, informujemy klienta o możliwych terminach szkolenia, które odbywa się w naszej siedzibie przy ul. Kieleckiej 5 w Gdyni. Szkolenie odbywa się w zaplanowanej wcześniej konfiguracji i odpowiedniej formule. Po szkoleniu udzielamy odpowiedzi na dodatkowe pytania z zakresu szkolenia (jeśli są), aby w pełni wyczerpać temat.

Jeżeli są Państwo zainteresowani szkoleniem technicznym z któregoś z wymienionych wyżej zakresów, uprzejmie prosimy o kontakt z naszym działem handlowym.


Inne przydatne informacje: