HD67F35-B2-868MHz - Industrial LoRaWAN gateway to IEC61850 Server
HD67F35-B2-868MHz is Industrial LoRaWAN gateway to IEC61850 Server, temp. -40…+85°C, DIN rail, power 15–21VAC/18–35VDC.
HD67F35-B2-868MHz - Industrial LoRaWAN gateway to IEC61850 Server, housing type B (wide), DIN rail mounting, LoRaWAN 868MHz
2 years warranty 3-4 days
  • Stock: 3-4 days
  • Brand: ADF Web
  • Model: HD67F35-B2-868MHz
A proven choice for industrial installations.
Ask for compatibility and model selection.
Additional discounts for registered customers.
Full design package: User manual, CE declaration, CAD, PDF, certificates and test reports
  • Device User Manual
  • CE Declaration of Conformity (EU Declaration of Conformity)
  • Mechanical DrawingsCAD (STEP/DWG) or high-quality PDF
  • Additional Certificates and Test Reports (if available for the model)
Request a package: User manual, CE declaration, CAD, PDF, certificates, test reports
Industrial LoRaWAN gateway to IEC61850 Server, housing type B (wide), DIN rail mounting, LoRaWAN 868MHz antenna protocol.
Specifications:
  • Ports:1xAntenna; 1xEthernet
  • Ethernet protocol: IEC61850 Server
  • Antenna protocol: LoRaWAN Gateway 868MHz
  • Data rates IEC61850: 100 Base-T Autosensing
  • Data rates LoRaWAN: programmable
  • IEC61850 Connector: 3way 5mm terminal block
  • LoRaWAN Connector: SMA Female Antenna
  • Power Supply Connector: 2way 5mm terminal block
  • Power Supply: 15..21V AC ; 18..35V DC
  • Operating temperature: -40°C/+85°C (-40°F/+185°F)
  • Dimensions: 71x60x95 (LxWxH)
  • Weight:200g approx
  • Mechanical fixing: DIN Rail montage
  • SOFTWARE: SW67F35
  • ORDER CODE: HD67F35-B2-868MHz
Configurator – Software SW67F35 FREE DOWNLOAD
General technical parameters
Ethernet1x 10/100BaseT(X)
Protocol supportIEC 61850, LoRaWAN
Industrial grade
CasingPlastic
IP ratingIP20
Operating temperature-40°C to 85°C
Input voltage15~21VAC, 18~35VDC